#IMGENT - Dilemma’s in innovatie

Programma

De voormiddag

09u00:

wintertuin

09u30:

aula 4

Welkomstwoord door Johan Veeckman (directeur Arteveldehogeschool)

09u40:

Aula 4

Inleiding door Mathias De Clercq (eerste schepen en schepen van Haven, Economie en Ondernemen stad Gent)

09u50:

Aula 4

Over de eenzijdigheid van het technologiediscours

Ben Caudron, webpionier en gepassioneerd socioloog schrijft, spreekt en doceert over de impact van technologie en nieuwe media.

10u40:

Aula 4

Over innovatie, krokodillen en leeuwen 

Marc Lambotte is CEO van Agoria, de beroepsfederatie van de technologische industrie. Hij is een topmanager met internationale reputatie en heeft een sterke visie op organisatieontwikkeling.

11u25:

wintertuin

11u45:

Aula 4

Wij zijn Silicon Valley niet. Bescheiden innovatie voor een saaie kenniswerker als jij (en ik)

Filip Callewaert is hoofd van het informatie- en kennismananagementteam binnen de Haven van Antwerpen dat al verschillende internationale prijzen in de wacht sleepte. Hij is een expert in veranderingsmanagement en lean organiseren.

De namiddag

12u30:

wintertuin

13u30:

 

L.01.07

 

L.01.08

 

L.01.10

 

Mediatheek

Kies een workshop:

I. Organisatieontwikkeling
meer info

II. Digitalisering en technologie
meer info

III. Communicatie en HR
meer info

Of kom in de mediatheek babbelen over:

  • Open Data met Bart Rosseau (Stad Gent) of Mathias Compernolle (UGent)
  • Informatieveiligheid met Marc Vael (ISACA)
  • Datamanagement met Lennert Van Alboom (init6consulting)
  • Digitale overheid met Eddy Van Der Stock (V-ICT-OR)
  • Open Data met Mathias Compernolle (UGent)
  • Big Data met Hans C. Arents (Agentschap Informatie Vlaanderen)
  • IT-projecten met Gunter Clauwaert (Rhea)
  • Zin of onzin van sociale media met Mic Adam (Vanguard Leadership)
  • Entrepreneurship 3.0 met Karijn Bonne (Arteveldehogeschool)

15u45:

Aula 4

Het einde van innovatie

Marc van Daele, coördinator communicatie gemeente en OCMW Zwijndrecht, ondervoorzitter van Kortom, is expert overheidscommunicatie met een sterke focus op online communicatie en sociale media.

16u00:

Wintertuin

9 workshops en 9 tafelgesprekken

Keuze uit 9 workshops en 9 tafelgesprekken. Kies 3 workshops (A,B of C) uit één cluster of switch tussen cluster I, II of III. Op hetzelfde moment zijn er ook doorlopende tafelgesprekken.

Organisatieontwikkeling (I) L.01.07

13u30 IA. Uitdagingen bij interbestuurlijke informatiesysteem-projecten Lies Van Cauter (Instituut van de Overheid)
14u15 IB. De Uitdagingen van innovatie in participatiebevordering Davy De Laeter (manager onderzoek en beleid bij CultuurNet Vlaanderen)
15u00 IC. 2.0: hoe digitale disruptie een 19e-eeuws concept de 21ste eeuw binnenloodst Piet Vandoolaeghe (advocaat-vennoot bij Praetica)

Digitalisering en technologie (II) L.01.08

13u30 IIA. Disruptieve modellen: de rol van het digitale en bijhorende dilemma’s Rosemie Callewaert (iStoire)
14u15 IIB. Service design, twee keer anders Lieven Desomviele (Arteveldehogeschool)
15u00 IIC. Innovaties in mobility Hans Similon (Mobile Vikings)

Communicatie en HR (III) L.01.10

13u30 IIIA. De sociale dimensie van kennismanagement Elke Plovie (UC Leuven-Limburg)
14u15 IIIB. De psychologie van gedragsverandering in een innovatieve werkomgeving Anton Maes (Brainmove)
15u00 IIIC. De relatie tussen mens en machine: vanuit sociologisch perspectief Christel De Maeyer (Arteveldehogeschool)

Tafelgesprekken doorlopend in de namiddag Mediatheek

Je kan tijdens de namiddag doorlopend deelnemen aan één of meerdere tafelgesprekken . Je bepaalt zelf tijdens welk tijdsblok je wenst te participeren aan een tafelgesprek in plaats van een workshop te volgen. Over welk onderwerp je in discussie wil gaan, kan je ter plaatse beslissen.

  • Open Data met Bart Rosseau (Stad Gent) of Mathias Compernolle (UGent)
  • Informatieveiligheid met Marc Vael (ISACA)
  • Datamanagement met Lennert Van Alboom (init6consulting)
  • Digitale overheid – Eddy Van Der Stock (V-ICT-OR)
  • Open Data met Mathias Compernolle (UGent)
  • Big Data met Hans C. Arents (Agentschap Informatie Vlaanderen)
  • IT-projecten met Gunter Clauwaert (Rhea)
  • Zin of onzin van sociale media met Mic Adam (Vanguard Leadership)
  • Entrepreneurship 3.0 met Karijn Bonne (Arteveldehogeschool, afd. bedrijfsmanagement)

 

Sprekers

Ben Caudron - Webpionier en gepassioneerd socioloog. Hij schrijft, spreekt en doceert over de impact van technologie en nieuwe media op onze samenleving.

Marc Lambotte - CEO van Agoria, de beroepsfederatie van de technologische industrie

Filip Callewaert - Informatiemanager Haven van Antwerpen.

Marc van Daele - Communicatieambtenaar gemeente Zwijndrecht.

 

Maak #imgent net als de vorige jaren dagenlang tot  trending topic

Praktisch

De studiedag is een coproductie van Arteveldehogeschool en Politeia.

Voor wie?

Overheden en social-profitorganisaties die de principes van kennisdelen, openheid, transparante en duidelijke besluitvorming, zichtbare en gestructureerde informatie- processen... willen omarmen om tot een performante en open organisatie te komen.

Wanneer?

5 februari 2016
9u30 tot 17u30
(onthaal vanaf 9u)

Prijs?

€149 (incl. btw, documentatie, lunch, netwerkdrink,…)

Waar?

Campus Kantienberg,
Artveldehogeschool
Voetweg 66,
9000 Gent.

Hoe geraak ik er?

Vanaf station Gent Sint-Pieters:

bus 34, 35, 36, 55, 57, 70, 71, 72 of 77,
halte Heuvelpoort

Via de Koningin Astridlaan,
Citadelpark en Kunstlaan.

#imgent

Deelnemers

NAAM VOORNAAM FUNCTIE ORGANISATIE 13u30 14u15 15u00
BAEYENS Ann Departementscoördinator Zorg CM Landsbond II III tafelgesprek
BERTRAND Guy Coördinator IFA vzw III tafelgesprek I
BROWAEYS Stefaan Zaakvoerder Architectenbureau Stefaan Browaeys II II II
CLAESSENS Guy Directeur-generaal Support RVA I II III
COOMAN Gwenny Stedenfondscoördinator Stad Oostende      
DE COUX  Tony Communicatieverantwoordelijke CIBG II I II
DE GRAEVE Wies Vlaams Vredesinstituut Communicatieverantwoordelijke III III tafelgesprek
DE GRYSE Pieter Politiek Directeur Groen      
DE NYS Saskia Kwaliteitscoördinator Gemeente Zemst III III II
DE POTTER Bernard Administrateur- generaal Agentschap Ondernemen II II tafelgesprek
DE PROOST Femke Stafmedewerker OCMW Merchtem I I I
DE SITTER Bart Medewerker Lukas-Art in Flanders      
DE SMET Esther Beleidsadviseur Ugent      
DE SMET Gerda Diensthoofd Burgerzaken Gemeente Zemst III III III
DEWITTE Kathy Arteveldehogeschool Opleidingsdirecteur III III II
LEUNIS Marc Adviseur Onderwijspersoneel Dep. Onderwijs & Vorming III III III
LOUWAGIE Fien Community Manager EVA vzw II tafelgesprek II
MUSSCHOOT Karl Programmamanager Vlaamse Overheid      
NAESSENS Timothy Directeur Lukas-Art in Flanders      
OEIJEN Gunther Data-analyst Dep. Ond.&Vorming III III II
VAN BOVEN Gaya Communicatieverantwoordelijke deMens.nu II III II
VAN NIEROP Astrid Stafmedewerker OCMW Merchtem III III I
VAN HOYE Tom Coördinator VVBAD II I I
VERSTRAETE Natalie Afdelingshoofd Dep. Onderwijs &vorming II III II
ROSENHEK  William Medewerker ICT Gemeente Schilde"      
DE SMET Stefan Diensthoofd Informatica VMSW I II III
VERMEERSCH Lien Adviseur   PZ Het Houtsche III III III
D'HONDT Koen CP PZ Schelde- Leie I II II
GERMONPRE Eric Verantwoordelijke team kennismanagement Boekhouding VMM III III III
VAN DAELE Eddy Hoofdcommissaris PZ Het Houtsche tafelgesprek tafelgesprek tafelgesprek
VAN CONKELBERGE Veerle Planning Officer Universiteitsbibliotheek Gent III III III
BOUQUET Luc Partner FIKZ bvba III II III
NEVENS Hendrik Directeur Administratie Agentschap Wegen en Verkeer - Afdeling Elektromechanica en Telematica I I I
BERNAERTS Tim  Afdelingshoofd Gemeente Zonhoven I III II
VANWOLLEGHEM Dominiek Deskundige ICT OCMW Maldegem I II III
DE PAEPE Koen Hoofdprogrammeur Provinciebestuur Oost- Vlaanderen II I III
VANDENOORTGAETE Steven Programmeur Provinciebestuur Oost- Vlaanderen II I III
COOLS Guy Medewerker Provinciaal bibliothekensysteem Provinciebestuur Oost- Vlaanderen II II III
LEIJSSEN Klaas ICT Manager VITO  II II tafelgesprek
BARBRY Eddy Bibliothecaris Bibliotheek Ieper II I tafelgesprek
KLEIN Annette Directeur- eigenaar Annette Klein- Trends.Insights.Strategie II I III
SCHAMP Naomi Webstrateeg Provinciebestuur Oost- Vlaanderen tafelgesprek II tafelgesprek
BLOMME Karla Ombudsvrouw Stad Antwerpen III I I
CLAERHOUT Lynn Verantwoordelijke promotie Wablieft III III III
DERAEDT Janne Administratief Bediende MFC De Hoge Kouter III III III
HAEGEMAN Marc Teamverantwoordelijke ICT CM Midden- Vlaanderen II II II
BUYSSE Sofie Teamverantwoordelijke   CM Midden- Vlaanderen III I II
DE BOSSCHERE Renate Coach ICT Kind en Gezin tafelgesprek tafelgesprek tafelgesprek
STRUYF Dirk Projectleider Vlaamse Landmaatschappij III II II
BLINDEMAN Katrien Kennisbeheerder Vlaamse Overheid III III II
VANDENBERGHE Patrick Communicatiestrateeg Vlaamse Overheid II I III
ZADORINA Ekatarina Integratieambtenaar Stad Oostende III I II
PLOVIE Ine Stafmedewerker Stad Oostende      
BEYENS Barbel Teamleider e-begeleiding VDAB tafelgesprek II II
DE WILDE Isabelle Expert project en webdienstverlening VDAB tafelgesprek II II
VERMEERSCH Nele Teamverantwoordelijke CM Midden- Vlaanderen III III III
CALIS Koen Bibliothecaris Stad Brugge II I I
VAN RYCKEGHEM Nathalie Directeur Competentiezorg Solidariteit voor het Gezien vzw tafelgesprek III tafelgesprek
DELVAUX Simone Adjunct van de directeur bij de Vlaamse Overheid Vlaamse Overheid III III tafelgesprek
DE SPIEGELAERE Thomas Interne Controle FOD Mobiliteit en Vervoer II I I
MICHIELS Tijs Communicatiemanager De Warande II II II
SOMERS Maike Projectleider Cultuurconnect II II III
FROYMAN Stefaan Coördinator Provincie West- Vlaanderen III III III
SIMON Eva Metadata specialist Metadata Simon Eva II tafelgesprek II
TEUGHELS Annette Adviseur VTC Vlaamse Overheid tafelgesprek III II
DE MAN Katrien Medewerker Agentschap Binnenlands Bestuur III III tafelgesprek
DONS Valérie Managementondersteuner Agentschap Binnenlands Bestuur I I II
WAEYAERT Frederik Solution Analyst Digipolis II II II
VAN DE VELDE Karen Vrijetijdscoördinator Gemeente Kontich III III I
GORIS Wim Deskundige ICT OCMW Kontich II III II
TIELEMANS Wouter Process Engineer Duracell Bateries I II II
TRUYTS Ria Deskundige   Agentschap Binnenlands Bestuur III III III
DEVROEY Wim Deskundige Vlaamse Overheid Agentschap voor Binnenlands Bestuur team Architectuur II II I
DEMYTTENAERE Els kennisbeheerder Gentse Universitaire Infodesk UGent III III III
COLOMBIEN Carine Diensthoofd communicatie Gemeente Meulebeke II II II
LAMMERTIJN Ellen Administratief medewerker dienst communicatie OCMW Meulebeke II II II
COUSEIN Severine Project Manager Digipolis II I III
HELLEBUYCK Virginie Coördinator Cultuur en Vrije Tijd Gemeentebestuur Meulebeke III I tafelgesprek
L'HOYEST Elie Bibliothecaris Bibliotheek Hoogstraten      
STEYAERT Marijke Projectleider FOD Economie - Kruispuntbank van Ondernemingen  III III I
DE MEESTER Mieke Communicatieverantwoordelijke - adjunct van de directeur - Agentschap voor Overheidspersoneel - Cel communicatie III III III
VERLINDEN Jan  Systeembeheerder Gemeente Schoten III III II
FELS Ellen Communicatieverantwoordelijke IPV vzw II III II
DEPIJPERE Fanny Pers, nieuws en nieuwe media Provincie West-Vlaanderen II I II
DE WINNE Bram Consulent lokale economie gemeentebestuur Hamme tafelgesprek II II
DERUDDER Carmen Communicatieverantwoordelijke Departement Welzijn, Volksgezondheid en Gezin I III tafelgesprek
MOORS Hans Commissaris Politie Gent  tafelgesprek III tafelgesprek
DE SLOOVER Flore   Nationale Bank België      
PARTHOENS Kathleen Schepen van Dienstverlening Stad Genk  II I II
STINISSEN Luc Stafmedewerker Procesontwikkeling Stad Genk  I III II
VAN HOUTTE Lynn Coördinator ICT-beleid Departement Mobiliteit en Openbare Werken II II II
VANDENMEERSSCHAUT Kathy Afdelingshoofd Afdeling Algemene Technische Ondersteuning Departement Mobiliteit en Openbare Werken II II II
GEELEN Willem Account Manager Cronos Public Services I II tafelgesprek
COSTA  Carerrelo Romy Deskundige Nieuwe Media Provincie West-Vlaanderen II I II
VAN ROEY Bart Consultant Digitale Werkplek ihop.be III II III
BLOMME Karla   Stad Antwerpen      
MERTENS Veerle Schepen Stad Geraardsbergen I I  
THIENPONT Kris Onderzoeksdirecteur ArteveldeHogeschool tafelgesprek III  
MATTHYS Tom Business Analyst Vlaamse Milieumaatschappij I I  
GYS Martijn Afdelingshoofd Organisatiebeheer Stad Antwerpen II I  
#imgent

© 2015 | Uitgeverij Politeia